Vojo Hike Mid Texapore Jack Wolfskin – test obuwia na różnorodnym podłożu Tatr

Cześć! W ostatnim czasie zostałem szczęśliwym nabywcą obuwia Vojo Hike Mid Texapore marki Jack Wolfskin, które zostały zakupione z myślą o zimowej wyprawie w góry. Test wykonałem na każdym dostępnym w Tatrach rodzaju terenu: płaskim lodzie, wodzie, skałach i śniegu – jaki był jego rezultat?

Płaski lód: Przyczepność nieporównywalna do nakładek antypoślizgowek, niemniej przy odrobinie umiejętności udało się pokonać lodowe tafle bez wywrotki;

Woda: Sesja zdjęciowa w okolicy wodospadu i lejącej się w pobliżu wody, nie spowodowała przemoknięcia membrany;

Skały i kamienie: Średnia twardość podeszwy oraz wysoki krój buta, gwarantują stabilizację kostki i umożliwiają poruszanie się po nierównym terenie;

Śnieg: Głęboko wycięty bieżnik pozostawiający ślad na wzór opony rowerowej skutkował bardzo dobrą przyczepnością na śniegu ubitym, jak i sięgającym do okolic kostki.

Producent opisuje buty następująco: Podczas jednodniowych wędrówek można eksplorować naturę w najbliższym otoczeniu. VOJO HIKE TEXAPORE MID to odpowiednie do tego obuwie. Są stworzone na szlaki turystyczne w średniej wysokości górach. Dobrze amortyzująca, stabilizująca kroki podeszwa utrzymuje stopy w dobrej formie – jest to wyraźna zaleta zwłaszcza po pokonaniu wielu kilometrów. A dzięki nieprzemakalnej membranie TEXAPORE wdepnięcie prosto w środek kałuży nie jest już problemem. Stopa pozostanie z pewnością sucha.

Podpisuje się pod tym opisem obiema rękoma, szkoda, że nie wspomniano o możliwości realizacji wędrówek zimą, bez tej informacji kupowałem trochę w ciemno, a okazały się strzałem w dziesiątkę!

Zauważam dodatkowe zalety o których warto wspomnieć przy modelu Vojo Hike Texapore Mid, buty są:

  • Ultra lekkie
  • Wodoodporne
  • Bardzo ciepłe (mimo, że nie posiadają futerkowej wyściółki)
  • Kompatybilne z rakami koszykowymi
  • Podeszwa o uniwersalnym stopniu twardości
  • Uniwersalny wygląd – na trasę i do miasta
  • Przystępna cena
  • Wygodne – po 7 godzinach trekkingu świeżo nałożone buty nie pozostawiły odcisków

Buty polecam każdemu, kto chce mieć w szafie jeden model, który mógłby używać do wędrówek o każdej porze roku.  Uważam, że obuwie to jeden z najważniejszych składowych sprzętu podczas kilkugodzinnej wędrówki, dlatego warto przymierzyć przed zakupem kilka modeli. Jeśli już wybierzesz swojego pantofelka, pozostaje tylko cieszyć się wycieczką i pięknymi, zdobytymi w pełni komfortu – widokami :), Polecam!

Model damski i męski znajdziecie do kupienia pod linkami poniżej:

MODEL DAMSKI

MODEL MĘSKI

 

Opracował 

Paweł Sosnowski – pasjonat outdooru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *